Інтерв'ю
Голубовська Ольга
Раніше людей, які зверталися до психолога, вважали психічно нездоровими. Проте, в сучасних умовах, коли суспільні процеси стають більш динамічними, часто виникають напружені ситуації у взаєминах між людьми. Люди стали дедалі частіше користуватися послугами психолога , а сама професія вважається однією із найактуальніших. Про тонкощі цієї професії розповіла Наталія Рець - психолог, керівник Центру з питань кризових ситуацій, автор книг та статей із сімейної психології, консультант рубрик популярних жіночих видавництв в Україні.
Наталіє, розкажіть про себе.
З дитинства я була подружкою-подушкою для всіх, хто говорив зі мною. Можливо, тому що, в мене є природне вміння слухати і чути людину, а також терпіння і співчуття. Коли я стала дорослою - зрозуміла,що моє покликання не лише вислухати людину,а ще й допомогти розібратися в обставинах чи характері, в помилках чи мотивах його вчинків. Тому свідомо обрала професію і навчання за фахом в університетах. Так, я вже 17 років займаюсь улюбленою справою, приносячи користь людям і отримуючи задоволення від самореалізації.
Як людині зрозуміти, що їй потрібно звернутися до психолога? Є така метафора, що життя – смуга чорна, смуга біла. І часто людина думає, що ще трішечки – і смуга чорна закінчиться, а потім все знову буде добре. Як не пропустити ситуацію, в якій краще піти до спеціаліста, щоб потім не стало гірше?
Психолог - це той же лікар, але не тіла, а душі. Люди самовпевнені, вирушаючи в подорож до лабіринту життя, завжди сподіваються знайти вірний для себе шлях. Та іноді заплутуються, блукаючи серед обставин, і потрапляють в безвихідне становище. Визнати свою помилку і не спроможність далі просуватися без допомоги - ось відправна крапка звернення до психолога! Якщо вистачає сил і розуму взяти себе в руки самостійно, проаналізувати ситуацію і шукати вихід - людина справляється з життєвими обставинами. Якщо ні - або кричить "хелп", або гине... Дуже довго нас виховували, що ми самі маємо вирішувати свої проблеми і просити допомоги в сторонніх це визнання слабкості. Але часи змінилися. Медицина перемагає страшні хвороби, техніка замінює наш важкий труд, а психологи допомагають вирішувати особисті проблеми.
Скільки коштують послуги психолога в Києві ?
Психологом зараз в Україні бути модно і престижно. Лише ліниві вузи не випускають спеціалістів з різних галузей психології. Та психологом як і художником треба народитися. Можна вміти малювати самому, але не навчити жодну людину правильно тримати пензлик!... Послуги з психологічної допомоги лише в Києві надають близько 2000 організацій. Вартість консультацій знаходиться в межах від безкоштовної до сотень долларів за годину.
Хто взагалі звертається до психолога?
Наш Центр надає допомогу як платно так і безоплатно. Його работа спрямована на реабілітацію постраждалих від катастроф, аварій, війни, надзвичайних ситуацій, насильств, втрати близьких чи майна, тяжкої хвороби тощо. Звертаються люди як самостійно так і через лікарів, робітників соціальних служб чи МЧС. Наша допомога спрямована і на жінок, і на чоловіків, і на дітей, а також на людей похилого віку. Якщо людина потребує допомоги - вона її отримає незалежно від наявності чи відсутності в неї коштів. Але ми надаємо також платні консультації для людей,що опинилися в складних ситуаціях вибору: сімейних ,особистих чи інтимних проблем. Ці послуги доступні за ціною і користуються все більшим попитом.
З якими проблемами люди можуть до Вас звертатись? На що вони можуть розраховувати?
Психолог - це не пігулка, яка діє сама по собі. Психолог - це людина, яка допоможе розібратися в проблемі і знайти варіанти її вирішення. Сам психолог нічого не вирішує і не змінює, він лише іде поруч з пацієнтом, даючи йому віру в себе і в свої сили. Все, що відбувається в житті пацієнта - досягнення особисто пацієнта.
В яких випадках краще вирішувати проблему самостійно?
Кожна людина має в собі природні здібності аналізувати і робити висновки. Якщо темперамент, характер чи сила волі надає можливість опанувати себе і шукати рішення життєвих проблем - то краще розраховувати на себе. Варто лише розуміти,що життя одне, воно лише твоє і чорновика немає. Якщо самостійні спроби закінчуються невдачами, наступає розчарування у собі і в людях, а загалом і у житті - варто звертатися до психолога.
Які знання психолога можуть допомогти на побутовому рівні?
Кожен собі може бути психологом, якщо зрозуміє себе, прийме себе таким яким є і полюбить себе за те, що він от такий! (сміється) Щастя - це не те, що нам дають. Це те, що ми здобуваємо самі!
1 коментар:
http://twitter.com/Ol4uk
Цільова аудиторія: немає вікових обмежень, адже немає нічого гіршого коли болить душа....вона болить тоді, коли болять думки о_О
Тому буде цікаво знати, що не треба боятись звертатись до фахівців в галузі психології, які б могли надати кваліфіковану допомогу .
Дописати коментар