середа, 24 березня 2010 р.

Що робити, коли Ви потрапили в ДТП?


Розслідування

Пошелюжна Христина

На сьогоднішній день, в умовах «автомобільного буму», коли на дорогах знаходиться багато автомобілів, навіть найдосвідченіший водій може стати учасником дорожньої пригоди. Якщо не Він, то йому, по тій чи іншій причині можуть пошкодити транспортний засіб.

Як же поводитись при ДТП? Про це я дізнавалася в інспектора ДПС ДАІ Воронюка Олександра Григоровича. На основі почутого, можна створити певний алгоритм дій поведінки при дорожньо-транспортній пригоді.
Головне правило – ніколи не залишайте місця пригоди! Залишення водіями на порушення встановлених правил місця дорожньо-транспортної пригоди, до якої вони причетні, тягне за собою адміністративну відповідальність.
При ДТП водій зобов’язаний (п. 2.10 ПДР):
-негайно зупинити транспортний засіб, не пересувати предмети, пов’язані з ДТП;
-увімкнути аварійну сигналізацію, виставити знак аварійної зупинки;
- записати прізвища та адреси очевидців ДТП. Також являються свідками і ті особи, що під час пригоди були в машині (друзі, знайомі, родичі). Очевидці можуть написати свої пояснення, які необхідно долучити до протоколу про адміністративне правопорушення;
-повідомити про дорожньо-транспортну пригоду орган чи підрозділ міліції;
- вжити заходів, щодо надання медичної допомоги потерпілим – викликати «швидку» чи відправити поранених на попутних транспортних засобах. Якщо це не можливо (тілки в ЕКСТРЕННИХ випадках), а автомобіль може їхати, то водій повинен сам доставити їх до пункту медичної допомоги. Але перед цим ОБОВЯ’ЗКОВО зафіксувати точки розміщення транспортного засобу за допомогою крейди, мила, чи інших підручних засобів. В лікувальному закладі повідомити пізвище, ім’я, номерний знак авто і повернутися на місце пригоди.
До приїзду співробітників ДАІ не потрібно піддавайтись на провокації і залякування іншої сторони.
Потрібно зафіксувати всі сліди пригоди. Якщо під рукою є фотоапарат, то зробити як можна більше знімнів.
Не потрібно підписуватись під непрочитаними документами, незаповненими протоколами (або заповненими олівцем), чистими аркушами паперу. Не давати письмових гарантій.
До проведення медичного огляду не вживати без призначення медичного працівника алкоголю, наркотиків, а також лікарських препаратів, виготовлених на їх основі.
Ви маєте право вимагати від співробітників ДАІ достовірного опису ДТП. Також , можете прослідкувати за тим, щоб в документах були відображені всі основні пошкодження, які отримав Ваш автомобіль. При складанні протоколу і схеми, переконайтесь, що важливі факти ( місце зіткнення, гальмівний шлях, місце осипання ґрунту, скла, погодні умови, видимість знаків, пору дня, покриття дороги) зафіксовані.
І пам’ятайте: уважно читайте все, що підписуєте!!! Всі свої доповнення і зауваження внесіть в протокол.
Щасти Вам на дорогох!

1 коментар:

Frau Vergissmeinnicht сказав...

ой, таке враження, що я на занятті з водіння)))

Дописати коментар