середа, 31 березня 2010 р.

Лікарі ХХІ століття, або що залишилось від клятви Гіпократа?


              Почалося все з того, що моя подруга – Юля, потрапила в лікарню з діагнозом пневмонія. Лікували її 2 тижні. Закінчилося - алергічною реакцією – реанімацією, очисткою крові і дієтою, яка складалася з сухарів і води. Хоча насправді це був далеко не кінець.
               Юля лежала на реанімаційному ліжку, підключена до всіх можливих апаратів, і думала: як же так трапилось? А лікарі приходять один за одним, підозріло відмовчуються і тільки безпорадно розводять руками на німе питання Юлі, мовляв робимо все можливе…
            Ззовні алергія нагадувала сип (кропивницю): тіло покривали ділянки висипів, рожевого кольору, які свербіли і пекли.
                 Пізніше, люди в білих халатах будуть коментувати це ускладнення, як отруєння якимось з харчових продуктів. Але що ж трапилось насправді?
             Я міряла кроками лікарняний коридор. В реанімаційне відділення до хворої не пускають. Зайшла в палату до колишніх «сусідок» моєї подруги. Виявляється, що всіх трьох жінок лікували від пневмонії однаковими препаратами; ідентичний набір: ті ж самі уколи, внутрішньовенні системи, навіть ті ж процедури (інгаляція – масаж – електроферез). І це при різному віці пацієнток та різних індивідуальних особливостях організмів. В Юлі на один з препаратів була алергія і вона говорила про це лікарям. Але ніхто з професіоналів, не надав цьому належного значення.
            Відвідавши «сусідок», я пішла до лікаря, хотіла поцікавитись станом здоров’я подруги. Запитала: «Як же Ви довели до такого»? У відповідь, преді мною потрясли історією хвороби Юлі. Лікар почав тикати пальцем на підпис, яким вона підтвердила згоду на всі методи лікування. Юля ж нічого не підписувала…  
                Подругу тримали в реанімації чотири дні. Ще через пару днів її виписали з лікарні. Юлю чекав цілий «букет» таблеток, дієтичне харчування, але вона була щаслива, що нарешті закінчився цей жах. 
             Багато питань так і залишилось без відповідей: хто підписався в історії хвороби? Який саме препарат викликав таку алергічну реакцію? Лікарі відмовилися давати коментарі.
             А саме гірше те, що це не звичайний збіг обставин, чи поодинокий випадок. Схожі ситуації трапляються чи не в кожному закладі охорони здоров’я. Нас лікують від хвороби, а потім лікують від самого лікування. Як не серце «посадили», то печінку, або нирки. 
Ми віддаємось на поталу людям в білих халатах. Ми віримо в їхній професіоналізм і компетентність. А взамін отримуємо порожні кишені, «добите» здоров’я і гучні слова «клятва Гіпократа», які вже перетворилися в легенду.  



3 коментарі:

Христя сказав...

http://twitter.com/MEGA_girl_

Цільова аудиторія: немає вікових обмежень. Розслідування буде цікаве всім, хто більшою чи меншою мірою пов'язаний з медициною.

Матеріал цікавий тому, що тема є актуальною і близькою для кожного з нас. Думаю кожен має право знати чим його лікують і які від цього наслідки.

mecmaster сказав...

Да, мені подобається, та не до кінця розкрита тема.
Спочатку трохи насторожує те що це твоя подруга, а отже - ти за замовчуванням не можеш бути обьєктивною.
Кульно було-б надати статистику, якщо говориш про непоодинокі випадки.
"Юля ж нічого не підписувала…" - це звідки інформація? Вигадана?
Загалом мотивує, але все одно дуже багато питань до обьєктивності автора

Анастасія Бабенко сказав...

круто, що в тексті є герой! одразу цікавіше читати + для тебе можливість перейти від конктеного до загального, і якщо показувати на прикладі - більше довіри.
але я б не вказувала, що це подруга:) просто: "студентка Юля потрапила до шпиталя з діагнозом пневмонія..."

"Схожі ситуації трапляються чи не в кожному закладі охорони здоров’я" - отсебятина. де докази? статистика? посилання?

через те, що лікарі не коментували - вийшло трошки однобоко... імхо

+ варто було би пошукати причини...чому лікарі не виправдовують довіри

Дописати коментар