Навчання закордоном – це мрія чи реальність для українців? Що для цього потрібно? Чи можливо здобути освіту в престижному іноземному навчальному закладі без космічних затрат? Для того щоб дати відповіді на ці та інші запитання ми провели розслідування, яке показало всі преваги та недоліки навчання за кордоном.
Головне питання з якого ми розпочнемо розслідування - чи можливо навчатися за кордоном, розраховуючи лише на власні знання? Тішить те, що 82% студентів впевнені втому, що це можливо, 18% вважають, що вирішальним фактором все ж залишаються гроші. Для підтвердження думки більшості наведемо приклади з власного життя або життя друзів, коли студенти завдяки участі у різноманітних конкурсах та стипендіальних програмах мали можливість навчатися у престижних іноземних закладах. Що для цього потрібно? Ну, перш за все, знання мов та наполегливість, лише тоді з’явиться шанс поїхати на навчання закордон.
Навіть якщо все ж ти потрапив на навчання закордоном, то на цьому все не закінчується, а все лише починається. Оскільки, досить часто буває так, що приїхав, не сподобалось з тих чи інших причин, і хочеш повернутись, але все - поїзд пішов і як то кажуть: назад дороги немає. Бо, уклавши договір, повернутись можна лише по закінченню навчання (так не завжди буває, але трапляється часто).
Для того, щоб змалювати більш чітку картину ми опитали людей, які вже навчались закордоном, або ще навчаються там. Переважна більшість на запитання: переваги навчання закордоном назвала наступні:
- покращення мовної практики або вивчення мови країни в якій навчаєшся;
- престижність;
- досліджування культурних традицій іншої країни;
- нові друзі;
- отримання диплому європейського зразка;
- самостійне життя по далі від батьків;
- перспектива залишитись на постійне проживання;
Але з іншого боку були також перераховані наступні недоліки навчання закордоном, а саме:
- вартість навчання занадто висока;
- культурний шок;
- мовний бар’єр в перші дні;
- якщо, щось не подобається, то вже нічого не можна змінити (умови проживання, навчання);
- система навчання (тестова система не показує справжній рівень знань студента);
- якість навчання досить низька, дається багато інформації на само опрацювання;
- сум за рідними;
За більш детальною інформацією ми звернулись до студентки Університету економіки та права «КРОК» Аліції Дерези, яка ось уже місяць навчається в одному з університетів Польщі. Ми запитали її: чим українська освіта відрізняється від закордонної?
- ну.. подобається багато чого, спосіб викладання зовсім не такий як у нас. Нам задають цікаві завдання, проекти-презентації і це не просто розповідь про країну чи тому подібне – це реальні речі, які стануть у нагоді в професійній діяльності. Хороше відношення викладачів, відносна свобода:хочеш ходи, хочеш ні.
А як щодо ставлення інших студентів? Все ж таки це інша країна, інша культура, врешті-решт інший менталітет.
- Так треба враховувати той факт, що ми тут всього лише на семестр, тому відношення до нас доволі лояльне. Коли тільки-но приїхали, то при знайомстві казали, що лише на семестр (таких студентів називають ерасмусами), то всі відразу ж кажуть: «А ерасмус?» ерасмуси тут не вчаться, вони гуляють.
Але хіба не виникало ніяких складностей?
- Дуже тяжко було сприймати інформацію на англійській мові, інколи що англійський, що китайський – здавалось все одне і теж. А взагалі Польща і польська культура не дуже відрізняються від української, тому в цьому плані великих напрягів не було. Хоча для студентів з інших країн досить важко, оскільки англійський тут знають мало людей(в тому сенсі, що в магазинах, кафе треба спілкуватись польською).
Тож, ми переконалися у тому, що скільки людей - стільки й думок, і це нормально. Кожен обирає для себе життєвий шлях, це ж саме стосується й освіти. У будь-якому разі вчитися варто, і якщо до цього є хист і бажання - то врешті-решт не настільки важливо, у якій частині світу здобувати знання, варто лише пам'ятати мудрі слова нашого українського класика літератури Т. Г. Шевченка: "Учітеся, брати мої, думайте, читайте, і чужому научайтесь, свого не цурайтесь".
2 коментарі:
Цільова аудиторія - молодь та й всі, хто бажає здобути якісну освіту(бо вчитись ніколи не пізно):)
82% студентів впевнені втому, що це можливо, 18% вважають, що вирішальним фактором все ж залишаються гроші. - звідки ці дані? не вказано джерело
варто було би почати з історії Аліції Дерези. а від неї перейти до загального.
варто було залучити ще експерта у питаннях освіти за кордоном. якщо говорити про студентів, ним може бути Олеся Сторожук. яка уже більше 2-ох років займається питаннями освіти за кордоном і має ресурс Unistudy www.unistudy.org.ua вона поділилася би багатьма цікавими думками.
Дописати коментар