неділя, 21 березня 2010 р.
«Собака буває кусючою тільки від…»
Тетяна Далявська
Розслідування
Досить часто пізно ввечері, коли гуркіт машин стихає, а громадський транспорт все рідше ходить, можна почути гавкіт собак. Вони просто гавкають, вони завивають від болю, або гавкають на когось, обороняючи свою територію. Але це ще не страшно, бо коли серед тиші чуєш глухий постріл, а потім скавчання собак, завмираєш і починаєш себе переконувати в тому, що це просто телевізор у сусіда голосно ввімкнений. Але саме такою є жорстока реальність.
Лише у місті Києві нараховують 40-45 тисяч бездомних собак. Про це в інтерв’ю "5 каналу" заявила директор комунального підприємства "Притулок для тварин" Ольга Дроздова. Вона вважає неефективною програму стерилізації тварин у Києві, яка призводить до збільшення кількості тварин, а не до їх зменшення. За даними КП "Притулок для тварин" щомісяця у них проводять близько 100-120 операцій зі стерилізації тварин. Отже, щоб стерилізувати усіх собак міста потрібно близько 30 років!
До того ж собака не стане менш агресивною, якщо її позбавити можливості продовження роду. Навпаки, у тварин порушується гормональний фон і вони стають злішими, а отже, кидаються на людей. Крім того, грошей на те, щоб стерилізувати собак одночасно - немає, а тому ситуація залишатиметься незмінною.
Інколи байдужість людей обертається для них самих трагедією, так у грудні минулого року зграя собак загризла 27-річного жителя м.Макарова Київської області Івана Волошина, який працював телеоператором на Першому національному каналі. В загалі по місті більше 2000 постраждалих. Крім того зграї бродячих собак у місті можуть не лише нападати на людей, захищаючи свою територію, але й розповсюджувати інфекційні захворювання. Поки це питання не буде вирішене, то існуватимуть проблеми зі захворюваннями домашніх собак, а також з укусами маленьких дітей і самотніх перехожих у нічний час.
Але існує і інший бік цієї жахливої ситуації, бо саме байдуже ставлення людей призводить до цього становища. Тут немає хороших і поганих, тварини не винні в тому, що вони стають такими. Вони також постраждалі. Як приклад, на святкових вихідних, а саме 8 березня, в районі Бортничів була розстріляна група собак. Але як виявилось вони вже були стерилізованими та дружелюбними, оскільки вибігали на зустріч своїм вбивцям і махали хвостиками, як зазначають очевидці даного інциденту. А вже через кілька годин, коли люди, що їх підгодовували приїхали, то знайшли вже мертвими.
Тож, чому в Києві збільшується кількість собак? Їм не має куди дітись від цивілізації, яка заполонила усі місця, усі закутки міста. Якщо є зграя собак, то вона буде боротися за виживання в місті. Завойовуючи територію, собача зграя буде атакувати того, хто заходить на її простір. Вони змушені пристосовуватися їсти на свалках, грітись на каналізаційних люках і якщо на них починають кричати або ще гірше бити, вони в свою чергу обороняються.
Запитайте себе чи часто протягом дня ви бачите безпритульних собак? Чому останнім часом кількість цих тварин збільшується? Чи можливо раніше тварин було менше. Що призводить до збільшення кількості укусів людей тваринами? Невже у нас недостатня кількість притулків для тварин, чи можливо немає охочих їм допомогти. Безсумнівно ті, хто мають серце намагаються підкормити, прихистити тварин, але всім не допоможеш.
Так в Києві та його околицях нараховують на всіх бездомних собак чотири приюти, які на даний час переповнені, або мають можливість допомагати лише хворим, або дуже агресивним тваринам.
Тоді, постає питання, що краще для тварин і для людей: їх стерилізація, що може викликати ще більшу агресивність тварин, жорстоке вбивство чи можливо байдужа бездіяльність, яка вже й так призвела до трагічних наслідків, як для людей, так і для тварин?
Але поки не знайдено раціонального рішення, яке б задовольнило обидві сторони треба хоча б пам’ятати, що собака – друг людини, а друзів в біді не лишають.
Немає коментарів:
Дописати коментар