«В історії людства були і більш кровожерливі епохи, але жодна з них не була так просякнута
образами насильства, як наша»
образами насильства, як наша»
Дж. Гербнер
На сьогоднішній день у світі існує багато несправедливості, проблем, насилля… І, часом, людина не в змозі сама протидіяти цьому. Саме для того, щоб попереджувати та вирішувати конфліктні ситуації та захищати права людей була створена Міжнародна Амністія, представництво якої є і в нашій державі. Щоб зрозуміти, що конкретно представляє собою дана організація задамо декілька питань колишньому члену Міжнародної Амністії в України – Мартіну Йозесу.
- Мартин, що представляє собою Міжнародна Амністія?
- Міжнародна амністія – це всесвітня організація головною метою якої є докорінна зміна ситуації з прав людини в світі. Діяльність Міжнародної Амністії будується на таких принципах як демократія, солідарність, безсторонність, незалежність, досвідченість, професіоналізм. Тобто, головним чином, вона займається правовим захистом, мобілізуючи великі групи експертів, політиків, ЗМІ та світових артистів на захист однієї мети – захист прав людини у всьому світі.
- Хто може стати членом даної організації?
- Членом може стати будь-яка людина, яка має такі цінності як права людини, повага, незалежність, безсторонність, солідарність. Будь-яка людина, яка усвідомлює визначну роль прав людини у світі може приєднатися до цієї організації подавши формальну заяву і заплативши членські внески. Звісно, якщо така структура є в його державі. Якщо немає, то він може звернутися до Міжнародного Секретаріату і йому нададуть особливий статус.
- Зрозуміло. А, які джерела фінансування має Міжнародна Амністія України?
- В Україні Міжнародна організація представлена досить давно. Вона діє вже понад 20 років. Але, на превеликий жаль, інвестування в її розвиток відбувалося хаотично і безсистемно. До 2010 року Міжнародна Амністія в Україні розвивалася за рахунок членських внесків та благодійних пожертвувань громадян України й іноземців. Також, надавалася фінансова допомога з боку різних організацій, структур Міжнародної Амністії в Голландії, Великобританії, Польщі. Слід зазначити, що надавались і певні гранти. В тому числі це гранти фонду “Відродження”, також великі гранти посольства Нідерландів, Великобританії, Німеччини і безпосередньо самі гранти Міжнародного Виконавчого Комітету (у вигляді міжнародного трастового фонду, який видає гранти для розвитку певних компаній).
- Чи взаємодіє Міжнародна Амністія України з іншими організаціями чи урядовими структурами?
Серед Міжнародних організацій це Організація Міграції та інші благодійні правозахисні організації, які займаються проблемами расизму .
Якщо говорити про недержавні структури то це фонд “Відродження”, Харківська правозахисна група, Вінницька правозахисна група та інші.
Також ми співпрацюємо з представництвом Ради Європи в Україні і представництвом Європейського Союзу.
- Мартин, який останній проект був запроваджений Організацією?
- Останній проект, який Міжнародна Амністія в Україні розвивала – це проект «Ксенофобія». Був створений «Ксенофобія-портал», де фіксувалися злочини ксенофобії, видавалася коротка інформація, створювалися мости між жертвами порушення та правозахисними організаціями.
- Над яким проектом організація працює на даний момент?
- No comments…
- З якими проблемами ви зіштовхуєтесь в ході підготовки та реалізації проектів в Україні?
- По-перше, це те, що після Помаранчевої Революції дуже багато громадян України зневірилися в таких ідеалах як демократія, чесність, справедливість, безсторонність.
По-друге, дуже багато людей зі Сходу країни не впевненні в тому що будь-яка правозахисна діяльність відбувається без оплати. Тобто, якщо ми проводимо якусь певну акцію, то, зазвичай, дуже багато людей каже, що нам заплатили і не вірять у те, що ми все робимо за власні кошти.
По-третє, дуже багато людей Криму ставлять перепони (мол ЦРУ, КГБ і решта). Також великою проблемою для України є, скажімо, відсутність західних ідеалів підтримки будь-яких захисних діяльностей великих фондових компаній, які підтримують права людей, дітей, жінок у боротьбі за власну гідність. Ну, це в основному. І, останнє, це питання партнерів . Зазвичай, дуже багато громадських організацій в Україні є або не чинними, або створюються колишніми співробітниками міністерств чи особливих структур заради «галочки» самого Міністерства. Зазвичай з такими партнерами майже неможливо співпрацювати. Головна їх діяльність – показати видимість діяльності Міністерства, а не змінити якусь ситуацію насправді.
- Розумію…Чи є, взагалі, якийсь тиск на Організацію? Можливо з боку певних адміністративних, державних, фінансових структур?
Щодо державних структур – вони не висловлюють офіційних позицій відверто і всіляко намагаються співпрацювати. Проте, факти того, що силові структури в регіонах інколи перетинають межі дозволеного також є.
- І, останнє питання. Наскільки активно громадяни України співпрацюють з вашою організацією?
- Зазвичай мало співпрацюють. Якщо говорити по регіонах, то більше співпрацюють на Заході України. Центр, Південь та Схід є більш аморфним і набагато менш активним. Взагалі, набагато легше знайти зацікавлених людей серед іноземців.
Отже, ознайомившись з діяльністю Міжнародної Амністії в Україні, ми можемо робити певні висновки, міркувати над тим, чи потрібна дана організація взагалі… Але поки ми міркуємо – Міжнародна Амністія бореться за права людей, за наші з вами права…
3 коментарі:
http://twitter.com/Contentissima
Даний матеріал є актуальним для будь-якої аудиторії (окрім дитячої).
Кожна людина повинна знати про існування організації, що займається захистом людських прав. При великому бажанні, кожен може зробити свій внесок у розвток цієї діяльності (ставши членом МА).
- Мартин, який останній проект був запроваджений Організацією?
- Над яким проектом організація працює на даний момент?
не розумыю рызницы мыж питаннями:) а всі інші питання поставлені грамотно:) прослідковується логіка, є чітка тема бесіди
круто, що залила в питаннях такі штуки як: "зрозуміло, розумію.." живості надає
а от висновок не дуже доречний, як на мене. краще було би написати щось типу "спасение утопающих - дело рук сами х утопающих" і ось цьому приклад - така-то організація, з предаставником якої ми щойно мали гарну бесіду. дякую за інтерв"ю. на все добре
Спасибо за комментарий, учту ошибки)
Дописати коментар